6. 2. 2020
Naše datové centrum se drží na špici
Víte, co je nejlépe střeženým místem v KVADOSu? Nejsou to prostory pro parkování, ani lednice v naší zaměstnanecké kavárně, ale datové centrum zajišťující nepřetržitý provoz serverů a dalších technologií.
Jako první z poskytovatelů datových služeb na Ostravsku jsme začali využívat technologii blade serverů a vystavěli pro ně v budově datové centrum, jak je známe dnes. Blade systém se skládá z šasi, ve kterých je vždy několik blade serverů. Díky sdílení šasi a komponent poskytují blade servery oproti klasickým serverům větší výpočetní výkon na menším prostoru, při menší spotřebě elektřiny a jednodušší kabeláži. V důsledku tak snižují náklady na infrastrukturu i provoz.

Tento osvědčený způsob provozování serverů je nyní k dostání v novém provedení. Jedná se o technologii Synergy představenou společností Hewlett Packard Enterprise, jež byla v rámci projektu „Modernizace datového centra KVADOS 2019–2021“ implementována i do našeho datového centra v KVADOSu. Synergy vychází z blade technologie, ale pokračuje ještě dál. Komponovatelná infrastruktura umí propojit několik šasi tak, že úplně vše, co je zapojené v Synergy síti, je dostupné z jediného prostředí.

Nová technologie přinese bezesporu mnoho pozitiv, ať už se jedná o rychlejší výpočetní výkon, či rychlejší přístup k datům. Z našeho pohledu umožňuje Synergy jednotně spravovat neomezený počet serverů, a v budoucnu by tak datové centrum mohlo kompletně fungovat pouze na této infrastruktuře.

WordPress Lightbox
Kontaktujte nás