6. 9. 2022
Máme privátní 5G síť od T-Mobile

Stali jsme se prvním zákazníkem, který využije privátní 5G síť pro svůj testbed a showroom logistických řešení na míru. Síť umožní testování a využívání nových technologii a scénářů při nasazení inteligentních autonomních robotů. Ti vyžadují spolehlivou a výkonnou mobilní síť a fungování všech procesů v režimu 24/7. To vše za minimálních nároků na fyzický servis. Kampusovou 5G síť je navíc možné rozšířit i do venkovních prostor, což jiná řešení nedovolují.

KVADOS má privátní 5G síť od T-Mobile

KVADOS má privátní 5G síť od T-Mobile

„5G infrastruktura nám umožňuje realizovat nové scénáře. Automatizovat nejen intralogistiku pro e-shopy, obchodní sklady pro B2B, ale i výrobní prostory. A to včetně venkovních prostor a ploch, a zároveň si řešení snadno upravovat a rozšiřovat dle aktuálních potřeb. Díky tomu, že 5G síť pokrývá celý areál včetně výrobních prostor, můžeme snadno realizovat přesun výrobního stroje, skladových regálů nebo jiných zařízení, změnit mapu pro manipulace autonomních logistických robotů. A to vše bez dodatečných investic a starostí se zasíťováním,“ dodává Miroslav Hampel, generální ředitel KVADOS GROUP.

Dodávka 5G sítě je realizována pro výzkumný a inovační projekt. Spolupracujeme na něm s odborníky VŠB-TU a VÚT Brno a získal podporu z programu Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Tento projekt je podpořen z fondů EU a jeho cílem je vybudování platformy pro řízení autonomních robotů pro oblast logistiky s využitím umělé inteligence (AI), a právě sítě 5G.

T-Mobile buduje privátní mobilní sítě již od roku 2020, kdy vznikla první 5G kampusová síť na VŠB-TUO v Ostravě. V roce 2021 pak T-Mobile podepsal memorandum o dlouhodobé spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou a v letošním roce s Technickou univerzitou v Liberci.

Celý článek si můžete přečíst zde: https://bit.ly/3cNLYB9

WordPress Lightbox