12. 8. 2020
Jak zvlhčujeme vzduch myDATACENTRA

Ačkoliv každý z nás jistě rád přivítá, když po dešti vyjde sluníčko a vysuší mokrou trávu a zem, tak v našem datovém centru si naopak rádi udržujeme vlhko a chlad. O tom, že je potřeba zchladit „horké hlavy“ našich serverů, už jistě víte. Ale co to vlhko? Člověk podvědomě cítí, že voda a elektronika k sobě prostě nepatří!

V tomto případě je však opak pravdou. Výkonné chlazení vzduchu s sebou nese zároveň jeho vysoušení, to jistě znáte z vlastní zkušenosti při používání klimatizací v autě nebo v kanceláři. Účinnost chlazení suchým vzduchem je ovšem výrazně nižší, jelikož voda má výbornou schopnost akumulace a přenosu tepla. V suchém prostředí se zároveň výrazněji projevuje statická elektřina a její nahodilé výboje v podobě známých „kopanců“ elektronice rozhodně neprospívají. Velmi suchý vzduch výpočetní technice prostě nesvědčí.

A jakým způsobem vlhko v datovém centru udržujeme? Slouží nám k tomu zařízení, které vyrábí vodní páru – zvlhčovač. Náš původní, vyrobený firmou Nordmann, nám letos po dvanácti letech dosloužil a nahradili jsme jej tedy výrobkem švýcarské společnosti Condair. Věříme, že nám bude šlapat jako pověstné švýcarské hodinky a bude naší technice udržovat skvělou atmosféru!

 
 
WordPress Lightbox
Kontaktujte nás