18. 8. 2023
Nový logistický sklad pro Evropu společnosti DONOCI s.r.o ovládl řídicí software mySTOCK® WMS z Ostravy

Jednička na trhu svítidel v oblasti e-commerce společnost Donoci s.r.o. úspěšně nasadila pro řízení svého nového skladu v Blansku řešení mySTOCK® WMS od společnosti KVADOS a.s. Donoci v průběhu 25 let vyrostlo z lokálního e-shopu na jednoho z největších hráčů s osvětlením v Evropě. Jejich ambiciózní růst a potenciál si žádá i kvalitní a náročné skladové technologie. Nové automatizované řešení tak řídí provoz více než 100 skladníků denně.

„Jsme rádi, že jsme získali spolehlivého a kompetentního partnera jako je společnost KVADOS, se kterým dále chceme rozvíjet náš business,“ pochválil dosavadní spolupráci Jan Vymazal, COO Donoci s.r.o. „Velmi oceňuji profesionalitu a přístup týmu KVADOS pod vedením projektového manažera Radima Sýkory“.

Společnost KVADOS uspěla v náročném výběrovém řízení a byla vybrána díky svým zkušenostem jak v oblasti WMS, tak automatizaci a robotizaci intralogistiky. Kritériem výběru byla také dlouhodobá stabilita, zaměření na logistiku a proklientský přístup postavený na principu partnerství. „Projekt Donoci byl pro nás velkou výzvou svým rozsahem v oblasti e-commerce. Jsem rád, že se potvrzuje správnost našeho rozhodnutí, vyvíjet jedno standardizované a konfigurovatelné řešení pro oblast WMS, kterým jsme schopni pokrývat potřeby rozsáhlé skupiny klientů,“ hodnotí projekt pan Miroslav Hampel, CEO KVADOS Group.

Po pečlivých přípravách a realizaci úprav standardního řešení mySTOCK® WMS, rozsáhlém testování včetně výkonových komplexních end-to-end testům, pak samotný přechod do ostrého provozu proběhl bez významnějších komplikací. Produkt mySTOCK® WMS jen v letošním roce podpořil více než desítku nových zákazníků a pokračuje v tempu nejrychleji rostoucího řešení na trhu WMS.

Nasazení do provozu předcházela detailní analýza potřeb a požadavků na provoz tohoto významného B2C provozovatele v Evropě. Díky pravidelnému růstu v jednotlivých letech potřebovala společnost Donoci získat moderní a výkonný nástroj pro řízení logistiky pro svůj nově budovaný logistický areál v Blansku, z kterého zásobuje všechny trhy, kde působí.

V dalším období do dokončení výstavby nové expediční haly, bude řešení rozšířeno o dopravníkový systém a pracoviště konsolidace a balení postavené na platformě myFABER® a integrováno na mySTOCK® WMS. Tato modernizace přinese další zefektivnění provozu a společně s integrací poloautomatického řízení VNA vozíků Toyota zvýší výkon logistiky společnosti Donoci.

O společnosti Donoci s.r.o.

Rodinná firma Donoci s. r.o. sídlí zhruba 30 km od Brna v Blansku, přesněji na konci města v areálu, který se neustále postupně rozšiřuje a modernizuje. V současnosti je zde kromě kancelářských prostor také 5 velkých skladovacích hal o celkové rozloze 21 000 m2. Společnost má momentálně přes 200 zaměstnanců, přičemž využíváme také podpory okolo 70 externistů.

Provozuje e-shop www.svet-svitidel.cz a desítky národních mutací na jednotlivých trzích Evropy. Nabízí bohatě zásobené sklady, které umožňují dodat zboží do 24-48 hodin. Momentálně je ihned k odeslání připraveno kolem 2 200 000 kusů osvětlení. Rychlý zákaznický servis a profesionální tým pracovníků, kteří jsou připraveni poradit a pomoci s výběrem svítidla.

O KVADOS Group

Dodavatel komplexních řešení pro optimalizaci logistiky a její automatizaci a robotizaci. Díky silnému softwarovému zázemí a zkušenostem více než 30 let na trhů nabízí své produkty a zkušenosti širokému segmentu firem z oblasti obchodních společnosti B2B, ale také provozovatelům e-shopů, výrobním společnostem i poskytovatelům logistických služeb. S personálním zázemím více než 200 specialistů dnes řeší na trhu nejkomplexnější systémy od návrhu skladové logistiky, audity, ale i rozsáhlé logistické studie pro návrh optimálního řešení intralogistiky s fokusem na automatizaci a robotizaci. Skupina firem sdružených pod KVADOS Group nabízí nejen softwarové produkty mySTOCK® WMS, ale i komplexní platformu pro řízení robotizace ve skladech myFABER® a dodávku robotů pod stejnou značkou, ale také řešení pro plně automatické paletové, KLT sklady a automatizaci pohybu zboží ve skladech.

WordPress Lightbox