Více aktualit

Společnost Démos trade rozšířila skladovací prostory i využití WMS mySTOCK

Společnost Démos trade, přední český dodavatel kompletního sortimentu pro výrobu nábytku, zmodernizovala a podstatně rozšířila stávající centrální sklad nábytkového kování. V něm se od roku 2008 využívá i WMS řešení mySTOCK®, které bylo pro nové podmínky rovněž upraveno. V rámci projektu se například změnil způsob vychystávání na expediční lince a narostl i počet pracovišť pro kompletaci, kontrolu a balení zásilek. Větší je nyní i počet expedičních větví, kde se balíky třídí podle dopravců a směru přepravy. Novinkou pro mySTOCK® ve společnosti Démos trade jsou také velkoplošné displeje umístěné po celé hale, které zobrazují informace o stavu zásilek.

Jak je rozšíření velké, nejlépe ukazuje srovnání původních a nových hodnot. Například počet pracovišť na lince narostl z 22 na 30 (včetně kontrolních). Díky tomu posílil denní výkon z 5 000 položek v lince na 8 500, průměrná zásilka je přitom složena ze 3 položek. Samotná linka je nyní více než dvakrát delší, měří přibližně 1 050 metrů (původně okolo 450 metrů). Hojněji se využívají i moderní skladovací technologie, třeba výtahové systémy Kardex Shuttle XP, které systém mySTOCK® ovládá.

Na projekt rozšíření skladovacího systému plynule navazuje další, v podstatě jeho druhá etapa. V těchto dnech se část stávající expediční linky přesouvá do nově vybudované haly, která poskytuje větší prostor pro zaskladnění sortimentů na lince.

Od října pak bude zahájen ostrý provoz expedice typu „cross-dock“, nejdříve pro pobočku Ostrava a poté pro ostatní pobočky. Zákazníci si tak v jednotlivých pobočkách budou moci vybírat z celé šířky sortimentu a objednávat i zboží, které je k dispozici v jiném skladu. Odtud jim bude expedováno jako balík do vybrané provozovny, kde si jej zákazníci vyzvednou.

Získejte další informace o řešení mySTOCK®.

zpět na přehled


O společnosti

O společnostiHistorie společnostiReferenceOceněníCertifikaceMagazín yourKVize a hodnotySpolečenská odpovědnostPřijaté grantyVšeobecné obchodní podmínkyGDPR

PartneřiPro médiaKe staženíKontaktyExtranetPolitiky


Nahoru Kontaktujte nás