Více aktualit

KVADOS je partnerem Hackathonu V, maratonu pro IT nadšence

Dá se za 24 hodin stihnout vytvořit funkční aplikace za použití otevřeného rozhraní pro programování aplikací (API)? Organizátoři Hackathonu V věří, že ano. A my v KVADOSu také, proto jsme partnerem a mentorem akce, která bude probíhat v coworkingovém centru Kovork Podnikatelského inkubátoru Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Týmy i jednotliví nadšenci do IT – zdaleka se nejedná jen o programátory, ale také třeba o marketéry či grafiky – se sejdou 27. října ve 12.00 a pokusí se výzvu zvládnout.

Soutěžící musejí vymyslet a navrhnout aplikaci za dodržení tématu a technologie, které se dozvědí na startu 24hodinového maratonu. K tomu budou moci využít veřejně dostupné služby, jež umí například rozpoznávat obličeje, určit věk osoby na fotografii nebo převádět text do řeči a zpět. Hodnotí se inovativnost návrhu, kvalita technického provedení prototypu, použitelnost návrhu i design uživatelského rozhraní.

Hackathonů s různým zaměřením se po celém světě koná nespočet, jen na půdě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se uskuteční už celkově pátý, z toho letos druhý. Pojem je odvozen od slov „hack“ a „maraton“ a váže se nikoliv k počítačové kriminalitě, ale k touze hravým a tvůrčím způsobem řešit obtíže a překonávat limity programovacích jazyků. V tomto pravém významu slova se komunita „hackerů“ zformovala už v 60. let minulého století na známém Massachusettském technologickém institutu (MIT) v USA.

Další informace o akci Hackathon V najdete na www.kovork.cz/hackathon.

zpět na přehled


O společnosti

O společnostiHistorie společnostiReferenceOceněníCertifikaceMagazín yourKVize a hodnotySpolečenská odpovědnostPřijaté grantyVšeobecné obchodní podmínkyGDPR

PartneřiPro médiaKe staženíKontaktyExtranetPolitiky


Nahoru Kontaktujte nás