Více aktualit

Démos trade rozšiřuje využití WMS mySTOCK integrací s vertikálním systémem Kardex

Démos trade, specializovaný dodavatel sortimentu pro výrobce nábytku, rozšiřuje využití kvadosáckého řešení mySTOCK® pro inteligentní skladování (WMS). Společnost svůj centrální sklad v Ostravě nově vybavila dvěma karuselovými zařízeními Kardex Remstar, která umožňují maximálně zužitkovat skladovací prostor „na výšku“. Využívají se především pro sortiment s nižší obrátkou a zásobou. Každý Kardex obsahuje 84 polic, kde lze na jednu polici umístit až 10 druhů skladových položek do samostatných umístění.

Přímo do WMS je integrováno i řízení těchto výtahových systémů – mySTOCK® jim dává instrukce, jaké police a v jaké posloupnosti se mají skladníkovi přistavit. mySTOCK® rovněž obsluhuje technologii pozičních světel, která zjednodušují orientaci skladníka v rámci dané police pro rychlé a přesné vyskladnění požadovaného sortimentu. Stejně tak řešení využívá displej pro zobrazení počtu kusů, jež má skladník vyskladnit. To vše je dále integrováno do komplexního úkolování skladníků pomocí mobilních terminálů PDA.

Nasazení předcházela podrobná analýza výhod, nevýhod a začlenění prvků do stávající podoby skladu, na které jsme spolupracovali se společností LOGICON Partner. V červnu a červenci letošního roku probíhala samotná příprava řešení, které v srpnu prošlo testy a od září je v ostrém provozu. Již nyní se využívá pro příjem i výdej a aktuálně je už naskladněno přes 900 umístění z celkových 1 680. Pokud se novinka osvědčí, uvažuje Démos trade o navýšení počtu zařízení Kardex Remstar na 8 až 10.

Projekt je součástí významnějšího rozvoje centrálního skladu společnosti Démos trade, který má dopady na rozsah implementace WMS řešení mySTOCK® a jeho integraci s dalšími moderními technologiemi pro zvýšení objemu i výkonu celého skladovacího procesu.

Zajímavostí je také například funkčnost řídicí logiky systému, kterou mySTOCK® zohledňuje prioritní vyskladnění objednávky pro osobní odběr. Koncový zákazník je obsloužen přednostně.

zpět na přehled


O společnosti

O společnostiHistorie společnostiReferenceOceněníCertifikaceMagazín yourKVize a hodnotySpolečenská odpovědnostPřijaté grantyVšeobecné obchodní podmínkyGDPR

PartneřiPro médiaKe staženíKontaktyExtranetPolitiky


Nahoru Kontaktujte nás