25 years of innovation


Aktuality společnosti

Více

12.1.2018
Největší ledničku v MARLENCE řídí WMS řešení mySTOCK®

Výrobce medových pochoutek MARLENKA international s.r.o. zavedla další z kvadosáckých řešení, a to WMS systém mySTOCK®, který řídí nově vybudovaný chlazený sklad určený pro expedici výrobků. Projekt nasazení mySTOCK® trval 8 měsíců.

V první etapě tohoto projektu tak mySTOCK® řídí příjem hotových výrobků do skladu, jejich rozmístění na konkrétní pozice i následnou expedici a nakládku do aut. Skladníci pak získávají pokyny k přesunům výrobků ze svých mobilních zařízení PDA. V současné době probíhají analytické práce v rámci druhé etapy, kdy se mySTOCK® připravuje na řízení naskladnění používaných surovin a na jejich distribuci do výroby. Cílem je zefektivnit manipulaci s hotovými výrobky, zrychlit výdej zakázek a zautomatizovat veškeré dosud ručně prováděné činnosti tak, aby probíhaly promyšleně a s ohledem na aktuální pohyby surovin a zboží ve skladu.

 V MARLENCE 40 metrů vysokému skladu přezdívají „silo“, možná proto, že budovu bylo nutné kvůli nedostatku volných pozemků stavět nikoli do šířky, ale do výšky. Ne nadarmo říká ředitel Miroslav Hampel: „V MARLENCE mají největší a také nejdražší chladničku v České republice“. Na poměrně malé ploše tak vznikly prostory s kapacitou více jak 1 800 paletových míst, vybaveny jsou skladovacími systémy německého dodavatele SSI SCHÄFER. „Právě komunikace mySTOCK® s externími softwary, ať už platformou SCHÄFER, nebo centrálním ERP systémem, patřila ke specifikům implementace“, uvádí projektový manažer Radim Sýkora.

Na co ale budou kvadosáci vzpomínat, je letní testování provozu. „Zatímco ostatní tehdy chodili v tričku a kraťasech, my jsme jezdili do Frýdku vybaveni zimními bundami a teplými čepicemi. Teplota ve skladu se totiž pohybuje v rozmezí +4 až +8 °C“ dodává Radim Sýkora.

 

22.12.2017
Miroslav Hampel mezi TOP 30 IT osobnostmi

Velmi si ceníme toho, že náš generální ředitel patří mezi TOP 30 IT osobností. Projekt zaštíťují časopisy Computerworld a CIO Business World. Přečtěte si krátký článek Miroslava Hampla o tom, jak je důležité motivovat, co dle něj patří k nejnáročnějším úkolům, a že je potřeba v některých případech překonat své ego a delegovat úkoly na ostatní.
Celý článek naleznete zde: www.kvados.cz/media/aktuality/miroslav-hampel-top-it-osobnost.pdf

 

 

Více

18.12.2017
Petr Gregor prezentoval na konferenci KPM

Dvacet pět zástupců z celkem 9ti společností se zúčastnilo konference Komory Projektových Manažerů ve společnosti Tieto Czech. Petr Gregor zde mimo jiné prezentoval různé pohledy na řízení dodávky projektů z pohledu Obchodního oddělení a Projektové kanceláře. Akce se nesla ve velmi příjemném duchu a přinesla velmi zajímavou diskuzi a nemálo praktických postřehů. Na jednom se ale všichni shodli – zkombinovat plánovitý přístup a rezervaci kapacit projektových kanceláří s online vyvstalými potřebami zákazníků prezentovanými obchodníky není mnohdy triviální záležitost. Společnou spoluprací a pochopením se, je však možno dosáhnout společného cíle – a tím je vždy spokojený zákazník

 

 

18.12.2017
KVADOS patří mezi TOP 10 dodavatelů ERP

Společnost KVADOS patří se svým ERP systémem VENTUS® mezi TOP deset dodavatelů ERP systémů v České republice. Tuto skutečnost dokládá aktuální žebříček zveřejněný v časopisu IT Systems. V tomto žebříčku jsou dodavatelé hodnoceni podle různých parametrů, jako například z pohledu vlastních odborných kapacit, které se na vývoji systému podílejí. Volba ERP systému je v dnešní době jedním z nejnáročnějších úkolů při budování úspěšných společností. Společnost KVADOS dlouhodobě pracuje na tom, aby byla jedničkou nebo dvojkou na trhu specializovaných ERP s požadavky na vysoce customizovaný ERP systém. Řada rostoucích společností hledá řešení, které komplexně ošetří všechny klíčové i specifické obchodní procesy tvořící know-how a přidanou hodnotu společnosti. A právě taková řešení KVADOS dlouhodobě vyvíjí a dodává. To klade vysoké nároky na odbornost týmu v řadě specializací a také na dostatečné personální kapacity. Společnost KVADOS již 25 let pomáhá svým klientům v růstu a na jejím úspěchu se podílí téměř 160 specialistů.

Komplexní žebříček včetně porovnávaných parametrů si můžete prohlédnout pod tímto odkazem: https://www.kvados.cz/media/aktuality/top10erp.pdf.

 

12.12.2017
KVADOS Family Day 2017 - nové video!

Z příjemného dne, který kvadosáci strávili společně se svými rodinami ve Velkém světě techniky, jsme sestříhali video. Rádi bychom si totiž i po čase připomenuli, jak jsme si užili letošní ročník Family Day! Pojďte se s námi podívat, jak se v KVADOSu společně bavíme.

Video si můžete pustit na YouTube: https://youtu.be/n-7pqUcRKo8.

 

Více aktualit


O společnosti

O společnostiHistorie společnostiReferenceOceněníCertifikaceMagazín yourKMise, vize, hodnotySpolečenská odpovědnostPřijaté grantyVšeobecné obchodní podmínky

PartneřiPro médiaKe staženíKontaktyExtranetPolitiky


Nahoru Kontaktujte nás