Aktuality společnosti

Více

17.1.2019
Spolupráce se studenty aneb naše IT školka

Každá správná, rozumná a inovativní firma, která myslí na svou budoucnost, ráda spolupracuje s mladými lidmi plnými nadšení, vizí a inovativního potenciálu. My máme to štěstí, kterému se snažíme různými aktivitami napomoci, že takové mladé lidi ve svých řadách máme. 

 "Snažíme se vytvořit takové podmínky, aby byla stáž co nejpřínosnější pro jejich další profesní růst. Stážisté mají přiděleného tutora, který s nimi konzultuje problémy a vede jejich kroky. Snažíme se jim zadávat takovou práci, jež je úzce spjata s nějakým produktem, úkolem či projektem." říká Jiří Vidlář, výrobní ředitel společnosti KVADOS.

"Hned od prvního dne mi všichni pomohli,vše vysvětlili,a kdykoliv něco nevím, pomohou mi.A to je pro mě důležité" popisuje student Filip.

Na čem Filip pracuje a jak to vnímá Tomáš s Andrejem? To se dočtete ve článku z našeho interního časopisu myK.

Více o pracovních pozicích se dozvíte na www.kariera.kvados.cz, případně kontaktujte HR oddělení na job@kvados.cz

KVADOS_IT školka

 

 

Více

14.1.2019
Umělá inteligence ve skladu

Umělá inteligence může v horizontu pěti až deseti let zásadním způsobem změnit logistické procesy nejen ve skladech, ale v celých logistických řetězcích. Mezi největší očekávané přínosy aplikace umělé inteligence v logistice může patřit především automatizace celých logistických a skladových procesů, prediktivní (a učící se) řízení operací, ale také celkový rozvoj robotizace. Roboti usnadní nebo zcela převezmou rutinní, opakující se nebo fyzicky namáhavé činnosti napříč skladovými operacemi nebo v dopravě. 

Automatizace už je tady
V posledních letech vstoupilo do skladových hal mnoho technologií, které přebírají čím dál větší porci skladových operací. Příkladem je nasazení uzavřených automatizovaných skladovacích věží s výtahovým posuvem polic určených pro uložení a vychystávání zejména menších dílů, vžil se pro ně pojem Kardex. Dalším příkladem jsou automatizované dopravní a třídicí linky, polo- i plnoautomatické zakladače (bezobslužné bezpilotní vozíky) nebo celé transportní (skladové) vláčky, které jsou po skladě vedeny pomocí magnetické pásky v podlaze nebo nověji pomocí laserové navigace.

Roste význam lokalizace
Díky řadě dostupných technologií lze dnes sledovat celkový pohyb na skladě a digitalizovat tak online polohu všech prvků (skladníků, manipulační techniky, přepravních obalů i materiálu) do takzvané digitální mapy skladu. Ta poskytuje velmi cenný podklad pro další rozhodování systému – je možné okamžitě reagovat změnou úkolů jednotlivých pracovníků tak, aby nedocházelo ke střetům či zdržení při jejich plnění a současně byli skladníci a technika využiti na maximum bez zbytečných (prázdných) pochůzek a jízd. Na základě těchto online dat lze zároveň optimalizovat rozmístění přepravních obalů a sortimentu na skladě a dynamicky měnit parametry systému pro optimalizaci skladových procesů. 

Největší efekt přináší kombinace všech prvků do WMS – inteligentní mySTOCK
Zákazníci požadují napojení klasického WMS nejen na stávající ERP systém, ale rovněž integraci s různými skladovými technologiemi (napojení na Kardex, dopravní a třídicí linky, aplikátory etiket…) nebo nasazení EDI komunikace včetně komunikace s dopravci.
Bez ohledu na skladové technologie má největší smysl uvažovat o podpoře EDI komunikace. Ta se již stává nutností v řadě odvětví a její výhodou je okamžitý přenos dat, automatizace procesů a minimalizace chybovosti při přepisování údajů. Největších benefitů bývá v praxi dosahováno na příjmu zboží, kde EDI napomáhá eliminaci chyb při identifikaci a celkově lepšímu plánování kapacit.

V KVADOSu máme vizi, že inteligentní WMS systém by měl umět dynamicky reagovat na každou situaci a automaticky upravit řídicí parametry (respektive navrhnout jejich změnu ke schválení odpovědnému pracovníkovi), které nastavují aktuální chování systému a jednotlivé strategie (pro zaskladnění, vychystávání a podobně), a to tak, aby bylo ve výsledku chování celého systému (skladu) optimální. A co je optimální chování? Dílčí cíle se mohou u jednotlivých zákazníků lišit, ale obecně všichni chtějí na skladě minimalizovat celkové náklady při zachování požadované kvality.

O umělé inteligenci se více dočtete v našem magazínu yourK

 

Více

3.1.2019
Máme společný cíl: stát se IT regionem

Sdružení IT Cluster, jehož je KVADOS členem, funguje v Moravskoslezském kraji už od roku 2006. Reprezentuje právnické i fyzické osoby podnikající v odvětví informačních technologií, ale také vysoké a střední školy i nestátní neziskové organizace, které se moderními technologiemi zabývají. 

Miroslav Hampel, místopředseda výkonné rady IT Clustru a ředitel společnosti KVADOS, popisuje, jak to v IT Clustru chodí, na čem aktuálně sdružení pracuje a jaké výhody přináší členství.

Rozhovor zde: https://bit.ly/2LMSJRK

 

 

Více

20.12.2018
myCASH zabodoval v tabákovém průmyslu

Nové zákazníky si získává i náš pokladní systém myCASH, který si vybral jako řešení pro svou síť prodejen TOBACCO DanCzek a TOBACCo Moravia ze skupiny DanCzek, která je předním distributorem tabákových výrobků. Po otestování na první prodejně bude myCASH® provozován na více než 40 prodejnách. Součástí projektu je také implementace VENTUS® - Ekonomika ve třech společnostech ve skupině.

 

 

15.12.2018
Implementujeme nové verze u stávajících klientů

Náš dlouholetý zákazník, společnost Astur & Qanto, rozšířil svou řadu kvadosích produktů o mySTOCK® Lite, díky čemuž jejich skladníci konečně zahodí papírovou dokumentaci a příkazy k expedici budou nově zpracovávat online.

Druhý největší výrobce vodou ředitelných nátěrových hmot, společnost HET, plánuje po sedmi letech používání myAVIS® přechod na platformu Android. Od změny očekávají přízpůsobení řešení stávající tržní situaci. Řešení myAVIS® začnou používat nejen čeští pracovníci, ale dále se rozšíří i na slovenskou pobočku.

 

 

Více aktualit


O společnosti

O společnostiHistorie společnostiReferenceOceněníCertifikaceMagazín yourKMise, vize, hodnotySpolečenská odpovědnostPřijaté grantyVšeobecné obchodní podmínkyGDPR

PartneřiPro médiaKe staženíKontaktyExtranetPolitiky


Nahoru Kontaktujte nás