25 years of innovation


Aktuality společnosti

Více

28.3.2017
Pokladní software myCASH prošel náročnou certifikací

Podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu číslo 345/2002 Sb. podléhá od ledna letošního roku pravidelnému ověřování nejen každá váha používaná v obchodním styku, ale nově také váhový software. Povinnou certifikací na sklonku roku 2016 úspěšně prošel i kvadosácký pokladní systém myCASH®, který lze připojit k vahám s neautomatickou činností (NAWI) určeným pro přímý prodej od výrobce DATALOGIC.

Podle výsledků certifikačního řízení řešení myCASH® plně odpovídá požadavkům normy EN 45501:2015 a doporučením evropského institutu WELMEC, což je sdružení autorit legální metrologie členských zemí Evropské unie. Konkrétně se jedná o doporučení WELMEC Guide 2.2 a WELMEC Guide 2.3. Zástupci Českého metrologického institutu, kteří testování prováděli, sledovali mimo jiné, zda je pokladní systém připojen pouze přes chráněné rozhraní a zda výsledky vážení zboží nemohou být rušeny či manipulovány. Ověřovalo se rovněž, jestli pokladní řešení neumožňuje nějak ovlivnit metrologické funkce váhy, jak software reaguje při poruchách nebo jestli jsou zákazníkovi informace týkající se hmotnosti zboží, jednotkové a ceny za položku předávány odpovídajícím způsobem.

Maloobchodní prodejci, kteří v souvislosti se zákonem o elektronické evidenci tržeb (EET) hledají vhodný pokladní systém, by tak při jeho výběru neměli opomenout také fakt, zda pracuje s ověřeným váhovým softwarem. Český metrologický institut totiž od 1. 1. 2017 již žádnou váhu s neautomatickou činností bez certifikovaného váhového softwaru neověří a její používání zakáže.

 

Více

10.3.2017
KVADOS bude spolupracovat na projektu společného výzkumu v rámci IT Clusteru

Jako jeden ze zakládajících a dlouhodobě aktivních členů zájmového sdružení IT Cluster se společnost KVADOS zapojila do projektu kolektivního výzkumu. Sdružení se pro tento projekt podařilo získat podporu ze strukturálních fondů Evropské unie, a to z operačního programu „Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost“.

KVADOS se bude podílet na zpracování jednoho z výzkumných témat, a to hledání a definování optimalizačních metod pro řízení skladových zásob s využitím predikce budoucí poptávky za pomoci pokročilých matematických metod. Projekt přispěje k dalšímu rozvoji spolupráce členů IT Clusteru a podpoří konkurenceschopnost jeho členů. V rámci sdružení se do projektu dále zapojí K2 atmitec, NAM system, D3Soft a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

 

       

 

Více

1.3.2017
„Díky všem, kdo nám pomáháte růst,“ říká Mirek Hampel

„Čtvrt století je v životě člověka už slušný interval a o to více znamená v životě společnosti. KVADOS v letošním roce slaví 25 let a rád bych z pozice zakladatele a člověka, který má ještě stále tu čest jej řídit, poděkoval.“

„Velký dík patří všem, kdo se zasloužili o to, že myšlenka, která dala důvod k založení KVADOSu, je pořád živá. Díky všem, kdo léta pracují na udržení hodnot, jaké KVADOS představuje. Mám radost, že mnoho z prvních zaměstnanců společnosti je stále s námi, a také že je dost těch, kteří nedávno přijali ruku nabídnutou ke spolupráci. Je to především usilovná práce, obětavost, nadšení a chuť vymyslet a dělat něco nového, co stojí za úspěchem KVADOSu. Děkuji všem klientům, kteří naše produkty shledali zajímavými a konkurenčními, dali nám důvěru a umožnili implementovat naše řešení. Poděkování náleží všem partnerům, s kterými jsme dokázali čelit i velkým výzvám a požadavkům na komplexní dodávky. Ale také bych rád poděkoval konkurentům, kteří nás nenechali spát na vavřínech, motivovali nás dělat věci jinak, rychleji, efektivněji.

Právě inovace – v produktech, ve službách, v obchodní práci – to je červená nit úspěšného podnikání KVADOSu. Letos tedy budeme spolu s vámi slavit a vzpomínat, ale budeme i nadále hledat nové cesty, zkoušet a objevovat a čas ukáže, zda to bude stačit na další úspěšné čtvrtstoletí.“

Miroslav Hampel

 

Více

30.1.2017
HET rozšiřuje využití skladovacího systému mySTOCK, nasadí jej v dalších třech pobočkách

Společnost HET rozšiřuje využití kvadosáckého produktu mySTOCK® pro inteligentní řízené skladování (WMS). Nově jej nasazuje pro tři své expediční sklady, z toho dva na Slovensku (Budimír poblíž Košic a Galanta nedaleko Trnavy) a jeden v Česku (Rousínov u Vyškova). Zahájení provozu řešení je naplánováno na březen. Ve svém centrálním skladu v Ohníči spoléhá tento přední český výrobce barev, laků a dalších malířských výrobků na mySTOCK® už od roku 2014, a to kromě expedičního skladu i ve skladu surovin a obalového materiálu. Právě spokojenost se stávajícím řešením rozhodla o rozšíření do dalších poboček.

Pro sklady, ve kterých bude mySTOCK® nově využíván, zajišťujeme zákazníkovi také kompletní dodávku potřebného hardwaru a jeho instalaci. Týká se to například dodání a konfigurace aktivních prvků, síťové infrastruktury včetně jejího projektu nebo mobilních zařízení pro práci skladníků (PDA Intermec CN51 s operačním systémem Android).

 

Více

25.1.2017
Nechejte se na nové číslo produktového newsletteru myRELEASE nalákat videem

Produktový newsletter myRELEASE patří ke stálým komunikačním kanálům KVADOSu. Protože vychází čtvrtletně, je každé číslo informačně velmi bohaté. Nově tak čtenáře, ale i širší veřejnost lákáme k atraktivním tématům videem. V něm jsou vyzdvižena ta úplně nejzajímavější, kterým jsme se v uplynulém období věnovali. A jaká to jsou? Podívejte se na zmíněné video: youtu.be/tEPU5reW-uU

Líbilo se vám video? Motivovalo vás ke čtení? Chtěli byste touto formou vědět o obsahu newsletteru více? Dejte nám o tom vědět na obchod@kvados.cz. Těšíme se na vaši zpětnou vazbu.

Newsletter již obdrželi naši zákazníci do svých e-mailových schránek a ke stažení je v extranetu. Pokud zatím k našim klientům nepatříte, ale některá z novinek ve videu vás zaujala a rádi byste o ní měli další informace, napište na obchod@kvados.cz nebo zavolejte na 597 403 403.

 

Více aktualit


O společnosti

O společnostiReferenceOceněníCertifikaceMagazín yourKMise, vize, hodnotySpolečenská odpovědnostPřijaté grantyVšeobecné obchodní podmínky

PartneřiPro médiaKe staženíKontaktyExtranetPolitiky


Nahoru Kontaktujte nás